Список форумов Ремонт бытовой техники Ремонт бытовой техники
Форум по ремонту бытовой техники
 
FAQ   Поиск    RSS   Регистрация
         

8 последних статей:
Холодильник SAMSUNG RL23 и RL28: ошибка DS | Основные неисправности систем No Frost и методы их устр ... | Принцип работы холодильников с системой Full No Frost о ... | Дорогой бренд или недорогое качество | Телевизоры Philips - настоящее качество, проверенное вр ... | Вентиляция нужна, вентиляция важна. | Мульти-сплит системы для офисных помещений | Как мы с пеной сражались. |




Друзья: Ремонт и настройка компьютерного "железа",RadioNet - портал по электронике, каталог схем, поиск схем


   Список форумов Ремонт бытовой техники -> ремонт стиральных машин

Автор:

siluro
Здравейте!

Извинявайте, че пиша на български език, но на руски мога да чета, без да мога да пиша правилно граматически.

Имам пералня

Indesit
IWDC 6105 EU
S/N 006013397*80624760100


с проблем в модула Аркадия - изгоря процесора.Платката е EDT0145.7. Закупих си нов модул с празна памет, но в сервиза не могат да прехвърлят паметта от стария модул на новия. Аз прочетох как се качва памет във вашия форум, но не знам къде да свържа USBDM (къде да запоя GND, VCC, RST, BKGD).


Намерих във форума (Раздел прошивок) конфигурацията (Модель: IWDC6105EU код: 50624760007), но не знам кой от следните софтуери е за моята пералня 01.03.09; 01.04.02; 01.04.03; 01.04.09; 01.04.13; 02.00.10.?

Прилагам снимка на платката с процесора.

Ще се радвам ако можете да помогнете.

Поздрави,
Христо


P_20180108_144153_3.jpg
Размер файла:  105,98 KB




Agent

Эксперт по вопросам
Посмотри здесь:
Прошить модуль Electrolux
Прошить модуль IWUE4105 (CIS)
CМА Electrolux EWX12540w прошить
Кто подскажет каким программатором прошить процессор renеssans
модуль DMPDC
Чистка вентилятора у ноутбука

ankorservis
siluro для процессора RENESAS программатор USBDM не подойдет

siluro
Добре ankorservis, бихте ли ми казали с кой софтуер/програматор бих могъл да се свържа с процесора и да му кача софтуер?

ankorservis
siluro, софта у меня нету. Как прошить - читайте тему EVO II. Там применяется процессор той же фирмы.

siluro
Здравейте отново,

В сервиза ми инсталираха софтуера. Закачих платката на машината, но при включване всички лампички светят непрекъснато и копчетата не работят.
Такъв проблем имали ли сте ?

Поздрави,
Христо

siluro
Здравейте отново,

В сервиза ми инсталираха софтуера. Закачих платката на машината, но при включване всички лампички светят непрекъснато и копчетата не работят.
Такъв проблем имали ли сте ?

Поздрави,
Христо

ankorservis
siluro нет, таких проблем не помню, была ли у вас ошибка F12 ?

siluro
Не, F12 не съм виждал.

ankorservis
если две платы не могут общаться между собой и при исправной передней панели будет ошибка F12, если ошибки нет и передняя панель исправна то я думаю что неверно прошили. Для проверки можно просто подать питание на переднюю панель отдельно и подождать 10 минут чтобы узнать будет ли ошибка

siluro
Здравейте отново,

Закупих си нов преден панел, монтирах го и пералнята вече може да се включи. Работи пълненето на вода, въртенето на пране и центрофуга, както и сушилнята. Има проблем с помпата обаче - включва се за около 2-3 секунди, след което спира и не изпомпва водата. Откачих клемите на помпата и закачих мултицет. Включих пералнята, на буксата дойдоха 220 волта за около 2-3 секунди, след което спаднаха на 8. И така, остана само проблема с помпата. Можете ли да помогнете със съвет ?

Поздрави,
Христо

ankorservis
нужно более подробное описание работы машинки. Опишите подробно что происходит после выбора программы стирки и нажатия кнопки старт.

siluro
Здравейте,

Съжалявам, че съм ви подвел, проблема не е само в помпата. Ето какво направих:

Пуснах пералнята на програма за спортни дрехи на 30 градуса. Напълни се с вода и започна да върти барабана. След 2-3 минути работа пералнята спря, лампичките за избора под бутоните ЕкоТайм, Центрофуга (500-1000), Лесно гладене, Отложен старт и Старт/Пауза започнаха да мигат, а лампите за текуща програма Центрофуга, Сушене и Заключено останаха да светят постоянно. Изключих я, изчаках 2 минути, сложих я на програма за плакнене за да изкара водата и се случи същото без да започне работа помпата. Наложи се да източвам водата ръчно. Прилагам видео файл какво се случва и в двата случая.

Поздрави,
Христо


indesit6105error.rar
 

Скачать
 Имя файла:  indesit6105error.rar
 Размер файла:  6,74 MB

ankorservis
siluro в вертикальном ряду показывает номер ошибки

siluro
Благодаря ви ankorservis,

Тъй като в темата на bin: "Список неисправностей стиральных машин Ariston/Indesit серии EVOII и процедура их устранения." стойностите на таблото трудно се разчитат аз използвах една снимка с кодове на грешки от интернет (файл indesit_kod.png). Дали правилно съм установил грешка F13 ?


indesit_kod.png
Размер файла:  157,03 KB




ankorservis
вот здесьТолько для зарегистрированных есть файл Arcadia_errors.rar там расшифровка по модулям аркадия, суб коды без программатора вы не сможете посмотреть. Да ошибка у вас моргает F13

siluro
Благодаря ви много ankorservis,

Премерих съпротивлението на датчика за температура на сушилнята и явно е повреден. На стайна температура от 21 градуса не показва нищо, а като го затопля малко в ръка показва близо 2000 кОм.
Премерих и този на нагревателя - показва 26 кОм. Ще поръчам нов датчик и след като го заменя ще споделя с вас какъв е резултата.

Поздрави,
Христо

siluro
Здравейте отново,

Датчика за температура на сушилнята пристигна и го монтирах. Сега пералнята работи коректно. Благодаря много за отделеното време и помощта на ankorservis.

Поздрави и успех,
Христо

ankorservis
И вам всего хорошего Smile

siluro
Здравейте отново, извинявам се отново за българския език във форума. За съжаление моята пералня пак изгоря. Този път разбрах как стана - кабела на датчика за температура на сушилнята се е опрял в сешоара, стопил се е и даде на късо.
Купих нова платка, която ми програмираха в сервиза на индезит, нова платка за управление и нов датчик за темппература на сушилнята. Сглобих пералнята, включих е и ето какво прави:
Заклюва вратичката, но ми направи впечетление, че червената лампа (за заключване) премигва няколко пъти и след това свети постоянно.
Започва да пълни вода и почти веднага спира, след което нищо не става. След известно време започва да мига лампа (3h пране), която не мога да определя каква грешка е, тъй като я няма в описанието. Можете ли да ми помогнете с диагностиката ?

Поздрави,
Христо

siluro
Ето и видео клип с грешката

 

Скачать
 Имя файла:  
 Размер файла:  6,41 MB
   Конференция по ремонту бытовой техники -> ремонт стиральных машин
На страницу 1, 2
Страница 1 из 2

Форум предназначен для решения вопросов связанных с ремонтом бытовой электроникой и техникой. Если Вы никогда не имели дело с плазменным телевизором, жк-дисплеем, или скажем стиральной машинкой c холодильником которые необходимо отремонтировать, то не спешите их мучить не теми отвертками и ножом. Подумайте, а надо ли Вам это? Не лучше ли обратиться к мастеру?
Сломать дорогостоящий прибор очень просто, а стоимость ремонта в специализированных мастерских в этом случае скорее всего возрастет. Еще немаловажный момент - отсутствие принципиальных электрических схем. Впрочем последние можно найти в соответствующем разделе, но к сожалению далеко не на все и не всегда.

Внимание! Используйте информацию с форума на свой страх и риск. От ошибок не застрахован никто!
При любом использовании материалов веб-сайта ссылка на www.data-chip.ru обязательна. Все права защищены и охраняются законом. ©




Page generation time: 0,0281s (PHP: 52% - SQL: 48%) - SQL queries: 11 - GZIP disabled